2014 Ev Dekorasyon Stilleri

nilufer

Yazarın şu ana kadar yazılmış 30 makalesi bulunuyor.
  • 05 Şubat 2014
  • 1.256 kez görüntülendi.

Ev dekorasyonu son derece ciddi ve önem verilmesi gereken bir konudur. İnsanların tempolu bir yaşam sürdüğünü düşünürsek evleri, onlar için rahat edebilecekleri ve huzur bulabilecekleri bir ortam olmak zorundadır. Ev dekorasyonu da bahsetmiş olduğumuz durumu sağlamak adına en büyük yardımcınız olacaktır.

2014 ev dekorasyon stilleri olarak en çok karşımıza çıkacak olan “femme fatale dekorasyon” olacaktır. Feminen bir yaklaşımın izlendiği bu dekorasyon stilinde daha çok pembe ve beyaz renklerin hakimiyetinden bahsedebiliyoruz. Eşyalarda ise tarz olarak daha yumuşak ve kıvrımlı bir yaklaşım izlenirken, bu eşyaların renkleri ise zümrüt yeşili, gece mavisi yada koyu kırmızı olabilmektedir. Ayrıca “femme fatale dekorasyon” stilinde altın rengine oldukça fazla rastlayabiliyorsunuz.

2014 ev dekorasyon stilleri aralarından bir başka karşımıza çıkacak olan “metropolitan dekorasyon” olacaktır. İsminden de anlaşılabileceği gibi amaç gündelik yaşantının ev dekorasyonuna uygulanmasıdır. Bu sebeple modern şehir yaşantısının örneklerini ya da anımsatan öğelerini bu stil içinde görmek mümkün olacaktır. Duvar rengi olarak çok açık yeşil ya da beyaz gibi açık renkler tercih edilmelidir. Ayrıca bahsettiğimiz stilde eşyalar gösteriş amacı güdülmeksizin daha çok işlevsel özelliklerinden ötürü kullanılmaktadır. Eşyalarda ve ev dekorasyonunda kullanılan diğer kumaşlar daha çok düz ve yumuşak renklerde tercih edilir. Yani kısacası sadeliği sağlamak amacıyla gerçekleştirilen moda stili “metropolitan dekorasyon” adıyla bilinmektedir.

     2014 ev dekorasyon stilleri arasından en sıra dışı olan bir tanesi “vintage dekorasyon” adıyla karşımıza çıkıyor. Eski ve gözden düşmüş gibi görünen eşyaların tekrardan hayatımıza dahil edilmesi ile ortaya çıkan “vintage” akımı bu yıl oldukça trend akımlardan bir tanesi. Bu tarzın içerisinde sıklıkla eskitme mobilyaları, antika süs eşyalarını ya da diğer ürünleri ve metal avizeleri bolca görebileceksiniz. Bu parçalar sayesinde evde geçmişten günümüze aktarılan bir hava yakalamak mümkün olabilecektir.

 

YAZARIN SON YAZILARI
2014 Dekorasyon Fikirleri - 12 Şubat 2014
Ev Fayans Modelleri - 12 Şubat 2014
Avize Modelleri - 12 Şubat 2014
Renkli Salon Dekorasyonu - 12 Şubat 2014
2014 Mobilya Dekorasyonu - 12 Şubat 2014
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
su tesisatci