2014 Salon Dekorasyonu

  • 08 Şubat 2014
  • 1.055 kez görüntülendi.
2014 Salon Dekorasyonu

Salonlar genellikle ailelerin en çok vakit geçirdiği yerdir. Sadece vakit geçirmek için değil aynı zamanda misafirlerin ağırlandığı yerlerde salonlardır. Bu gibi sebeplerden ötürü salonların dekorasyonu bir hayli önemli konulardandır. Dekorasyonu düzgün şekilde yapılmamış bir salon her daim ister istemez içinizde bir huzursuzluk olmasına ve kendiniz “evinizdeymiş” hissedememenize sebep olacaktır.

2014 salon dekorasyonu konusunda en önemli mevzu tabi ki duvarlar. Duvar rengi olarak bu yıl açık renklerin bir hakimiyeti söz konusu. Açık renkler ferahlık anlamına geldiği için huzurlu ve sakinleştirici bir ortam yakalamak adına en büyük yardımcınız açık renkli duvarlar olacaktır. Bunun dışında salonların yeteri kadar aydınlatılıyor olması da oldukça önemli detayların başında geliyor. Loş ışık yada yeteri kadar aydınlatılamayan salonlar insanların da ruhsal olarak olumsuz etkilenmesine neden olabiliyor. Her salonun mutlaka bir merkezi vardır. Bu merkez genellikle koltuk takımı, sehpa ve halıdan oluşur. Merkezi oluştururken salonun boyutlarını göz önünde bulundurmak yerinde bir karar olacaktır.

Koltuklar 2014 salon dekorasyonu söz konusu olduğunda en önemli parçalar haline geliyor. Genel algının aksine salon duvarları ile koltuk takımının aynı renkte olması geleneği bu sene tarihe karışıyor. Hatta birbiriyle çok alakalı olmayan renkleri tercih etmek son derece trend bir düşünce tarzı. Fakat mutlak surette fazlada abartılmaması gerektiğini söylememiz gerekiyor. Modern çizgileri bu sene fazlasıyla görebileceğiz. Modern çizgileri yakalamak adına oval görünümlü parçaları tercih etmek doğru olacaktır. Ayrıca yeteri kadar büyük salonlarda dekorasyon yaparken kitaplıktan mutlaka faydalanılmalıdır. 2014 salon dekorasyonu için kitaplıklar oldukça işlevsel parçalardır. Geniş salonlarda isterse salonun belli bir bölümünü duvar misali ayırmak için iki tarafı da açık kitaplıklar tercih edilebilir. Böylelikle hem şık hem de farklı iki yaşam alanı elde edebilirsiniz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ