Bahçe Dekorasyonu

  • 11 Şubat 2014
  • 1.821 kez görüntülendi.
Bahçe Dekorasyonu

Bahçe Dekorasyonu

Ülkemizde de giderek genişleyen, her yerin beton yığınları haline gelmesi durumu hepimizin canını sıkmaktadır. Bu durumun aksine az sayıda insandan birisi olarak kendinize ait bahçeli bir evde oturuyorsanız eğer, bu bahçenin hakkını da vermek zorundasınız. Bu noktada son derece basit ve ufak dokunuşlar yapmak bahçenizi bir anda baştan aşağıya değiştirecektir.

Bahçe dekorasyonu ile ilgili olarak öncelikle belirlemeniz gereken husus, bahçe ile ilgilenebilmek adına boş vaktinizin olup olmadığıdır. Eğer yeterli vakte sahip değilseniz bu doğrultuda daha az ilgi isteyen bitkileri tercih etmek yada  cansız süs eşyalarını kullanarak bir dekorasyon yapmak sizin adınıza doğru tercih olacaktır. Bunu aksine eğer yeterli boş vaktiniz varsa, bahçenizi çiçek ve diğer bitkilerle donatmak kendinizi huzurlu hissedebileceğiniz bir alana kavuşmak anlamına gelmektedir.

Bahçe dekorasyonu konusunda illaki büyük bütçelere ihtiyaç yok. Kendi el beceriniz ile son derece dekoratif ürünler elde edebilirsiniz. Tabi ki bu noktada birazda hayal gücüne ihtiyacınız olacak. Mesela eskimiş ve artık kullanmadığınız mutfak araçlarından son derece şirin saksılar yapabilirsiniz. Eski tencereler ve tabaklar saksı görevi görebilecek ürünlerdir. Bunun haricinde kullanmadığınız merdiveniniz varsa basamakların arasına tahtalar monte ederek çok şık bir raflık elde edebiliyorsunuz. Bahçe dekorasyonu yaparken birbirinden alakasız renkteki pek çok sayıda çiçek tercihinden ziyade renk olarak birbiriyle uyumlu olacak türleri tercih etmek göz yorucu bir görüntüden kurtulmak anlamına gelmektedir. Bu noktada menekşeler size çok büyük birere yardımcıdır. Ayrıca bahçe içine yapılacak bir oturma köşesinin etrafı sarmaşıklarla bezendiğinde sizlerin doğanın içinde yaşıyormuş duygusuna kapılmanıza olanak sağlayacaktır. Son olarak imkanlar dahilinde ufakta olsa bir süs havuzu, bahçenin görüntüsünü baştan aşağıya değiştiren bir unsur olduğu unutulmamalıdır.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
su tesisatci