Ana sütü bozulmadan nasıl saklanır saklama kapları önemli!

Ana sütü bozulmadan nasıl saklanır? İşiniz olduğunda ya da sütünüz arttığında bunu nasıl saklamanız gerektiğini biliyor musunuz? Elmaelma.com …

  • 18 Ağustos 2019
  • 586 kez görüntülendi.
Ana sütü bozulmadan nasıl saklanır saklama kapları önemli!

Ana sütü bozulmadan nasıl saklanır? İşiniz olduğunda ya da sütünüz arttığında bunu nasıl saklamanız gerektiğini biliyor musunuz? Elmaelma.com olarak sizlere ana sütünü bozulmadan saklamanın yollarını araştırdık. İşte tüm yapmanız gerekenler elmaelma.com’da. 

KAPLARI STERİLİZE EDİN

Süt saklamak için kullandığınız kabın tüm modüllerini kaynar suda sabun ile güzelce yıkayın. Akabinde kurumasını bekleyin.

SAKLAMA KAPLARI ÖNEMLİ!

Ana süütünün bozulmadan saklanabilmesi için kullanılan saklama kapları çok büyük değer taşımaktadır. Sütünüzü bozulmadan koruma edebilmek istiyorsanız  cam kavanozda ya da saklama torbasında saklayabilirsiniz. 

3 AYA KADAR SAKLAYABİLİRSİNİZ 

Sağılan ana sütünü oda sıcaklığında, buz dolabında ya da derin dondurucuda saklayabilirsiniz. Şayet ana sütünü oda sıcaklığında bekletecekseniz (19-26°C) 3 saat, buzdolabında bekletecekseniz (0-4°C) 3 gün, derin dondurucuda bekletecekseniz (-18°C) 3 ay boyunca saklanabilmektedir. 

AMAN DİKKAT!

Ana sütünü 3 saat boyunca oda sıcaklığında beklettiyseniz acilen bebeğinize verebilirsiniz. Gelgelelim şayet derin dondurucuda bekletiyse sağılmış olan sütünüz bebeğe vermeden evvel kesinlikle buzdolabına almalısınız.  Bilmeniz gereken bir değerli nokta da derin dondurucudan çıkarıp çözülmesini sağladığınız sütü yine dondurmamanız gerektiğidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
su tesisatci