bebek odası dekorasyonu

  • 12 Şubat 2014
  • 1.266 kez görüntülendi.
bebek odası dekorasyonu

Bebek Odası Dekorasyonu

Bu dünyadaki en güzel duygulardan bir tanesidir çocuk sahibi olabilmek. Eğer sizlerde ailenize yeni ve sevimli bir bireyin dahil olma sevincini yaşıyorsanız, ilk olarak yapmanız gereken şey bebek için bir oda ayarlamak olacaktır. Fakat bu noktada bazı hususlara dikkat etmek, hem bebeğin sağlığı açısından hem de gelişimi açısından önemli olacaktır.

Bebek odası dekorasyonu konusunda ilk dikkati çeken nokta duvarların ve odanın genel rengi olacaktır. Son yıllarda yapılan araştırmalara göre bebekleri açık renge boyanmış odalarda uyutmak, onların daha sakin ve huzurlu olmasında oldukça etkili olduğu ispatlanmıştır. bu doğrultuda renk seçiminde sarı ve açık krem gibi renkleri tercih etmek en doğru karar olacaktır. Bebeğinizin cinsiyetine göre bir renk seçiminde bulunmak istiyorsanız eğer, erkek bebeklerde açık mavi ve tonları tercih edebilirsiniz. Kız bebeklerin genel itibariyle odaları pembe ağırlıklı hazırlanmaktadır. Bu geleneğe uygun şekilde oda hazırlamak içinde açık pembeyi tercih edebilir, bu doğrultuda duvar renklerini ve eşya renklerini belirleyebilirisiniz. Ayrıca genel hatlarıyla açık renklerle hazırlanmış bir odada belli kısımların renk köşesi olarak belirlenerek, genel renk tercihinin dışında canlı renklerle boyanması hem odaya bir hareketlilik getirecek hem de bebeğinizin ileride renkler ile daha hışır neşir olması sağlanacaktır.

Bebek odası dekorasyonu konusunda en çok dikkat edilmesi gereken nokta bebeğin güvenliğinidir. Öyle anlar gelecek ki belki de bebeğiniz sizin fark edemediğiniz anlarda o odada saatlerce tek başına kalacak. Bu gibi durumlarda odanın bebek güvenliğine uygun olarak hazırlanması, bebeğinizin sağlığı açısından oldukça önemlidir. Bebek odası dekorasyonu için güvenli bir yer zemini oluşturmak adına halı tercihinde bulunmak doğru bir karar olabilir. Fakat bebeğinizin halıya alerjisi olup olmadığı araştırmalısınız. Ayrıca bebeklerin sürekli olarak etrafı dağıttığını ve bir şeylere döktüğünü düşündüğünüzde halının daimi olarak temizlenmesi de hijyen açısından oldukça önemlidir.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
su tesisatci