Bebeklerde kabızlık neden olur zeytinyağı sürün!

Bebeklik periyodunda karşılaşılan en değerli meselelerden biri de hiç kuşkusuz kabızlık meselesidir. Bağırsakların daha yeni yeni çalışmaya …

  • 22 Ağustos 2019
  • 475 kez görüntülendi.
Bebeklerde kabızlık neden olur zeytinyağı sürün!

Bebeklik periyodunda karşılaşılan en değerli meselelerden biri de hiç kuşkusuz kabızlık meselesidir. Bağırsakların daha yeni yeni çalışmaya başlaması durumu ve bunun yanı sıra alınan besinlerin yeteri kadar sindirilememesi bu sıkıntıya neden olmaktadır. Pekala bebeklerde kabızlık neden olur? Dahası bebeklerdeki kabızlığı gideren doğal metotlar var mıdır? Merak ettiğiniz soruların cevaplarını izler için araştırdık. 

Bebeklerdeki kabızlık meselesinin birçok nedeni vardır! 

Bebeklerde kabızlık probeminin ortaya çıkmasının pek çok nedeni vardır. Bunlara bir göz atmak gerekirse, bağırsakta oluşan yapısal rahatsızlıklar, genetiksel bağırsak yavaşlığı durumu,çok çokça süt tüketen bebeklerde, ana sütü alan bebeklerde hareket eksikliği ya da validenin yediği şeyler bebeklerde kabızlık sorununun ortaya çıkmasına neden olur. 

Bebeklerdeki kabızlığı gideren doğal metotlar:

Ana sütü âlâ gelecektir 

Bebeklerdeki kabızlık meselesini gideren doğal usullerin başında hiç kuşkusuz ana sütü gelmektedir. Bu formül hem en ülkü olanı hem de en sağlıklı olanıdır. Ana sütü sert olan dışkının yumuşamasını sağlamaktadır. 

Bir başka sistem ise zeytinyağı! 

Saf bir kulak çubuğunu zeytin yağına batırıp, kabız olan ortama çubukla ileri-geri ve dairesel hareketler yaparak zeytin yağının kabızlık önleyici tesirinden yararlanabilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken bir nokta bulunuyor ki o da şu: Yenidoğan bebekler için tehlike oluşturabilecek bir durumdur. Bu nedenle muhakak bir mütehassıs onayının alınması gerekir. 

Bebeğinize masaj yapmayı deneyin! 

Bebeği sırt üstü durumda yatırıp göbek deliğinin olduğu yana, saat yanında masaj uygulamak ağlayan bebeğinizin sakinleşmesini ve rahatlamasını sağlayacaktır. Bebeğinize masaj yaparak onun gaz sancısını hafifletebileceksiniz. 

Su tüketimine itina gösterin! 

Ek besine geçiş devrinde mütehassıslar artık bebeklere yavaş yavaş su verilebileceğini söylüyor. Bebeğinizin su tüketimini karşılayarak kabızlık probleminin önüne geçebilirsiniz. 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
su tesisatci