Bohem Tarzda Salon Dekorasyonu

  • 10 Şubat 2014
  • 1.778 kez görüntülendi.
Bohem Tarzda Salon Dekorasyonu

Bohem tarz genel hatlarıyla rahatına son derece düşkün, seyahat etmek ve bir yerleri gezmekten fazlasıyla keyif alan hatta bu gidip gördüğü yerlerden eşyalar getirerek bunları evinin en görünür yerinde sergilemekten keyif alan, bu eşyalara fazlasıyla önem veren bir tarzdır. Bu tarzı evinizde ve salonunuzda yaşatmak için ise belli başlı detaylara dikkat etmeniz gerekecektir.

Bohem tarzda salon dekorasyonu aslında temelde birbiriyle alakası olmayan renkleri uyum içerisinde kullanabilmektir. Dünyanın her kesimini temsil edercesine farklı farklı renklerdeki kumaşları sıklıkla kullanmak bohem tarza giden yolda önemli bir adımdır. Ayrıca kontrast renklerin kullanımı da son derece önemlidir. Bunların dışında ahşap ürünlerin doğal görüntüsü ile lake ürünlerin modern görünümü karşı karşıya getirilerek her ne kadar zıt olsalar da güzel bir görüntü elde edilebilir.

Bohem tarzda salon dekorasyonu oldukça büyük bir ustalık istemektedir. Böyle söylememizin sebebi ise aslında çok zıt görüntüdeki eşyaları uyum içerisinde yerleştirebilmeyi gerektiriyor olmasıdır. Eğer gerekli ustalık gösterilmezse bohem tarza sahip olacağım derken göz yoran ve karman çorman bir salona sahip olabilirsiniz. Bu açıdan son derece büyük bir ustalığı gerektirmektedir. Eğer sizler bu alanda yeterli bilgi birikimine sahip değilseniz, bilen birilerinden yardım almak son derece faydalı bir tercih olacaktır.

Bohem tarzda salon dekorasyonu yaparken vintage bir abajur, modern görüntüdeki bir tablo yada romantizmin doruklarına ulaşmış bir resim salonu süslemek için yeterli olacaktır. İşin kısacası, bohem tarz diğer tüm tarzların örneklerinin bulunduğu, her kesimden detaylara yer verilen bir tarzdır. Bu tarzı sağlayabilmek ise sonunda muhteşem bir görüntü elde etmek anlamına gelecektir.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
su tesisatci