Dekorasyon ve Aydınlatma Önerileri

eurobilisim

Yazarın şu ana kadar yazılmış 385 makalesi bulunuyor.
  • 16 Kasım 2015
  • 1.742 kez görüntülendi.

Bohem ve karanlık yerlerin enerjinizi düşürüp karamsarlığa ittiği gibi aydınlık alanların da ruhsal enerjinize nasıl etki ettiğini fark etmişsinizdir. Işık insan hayatının vazgeçilmezlerindendir. Şehir hayatının ise neredeyse her şeyidir. Düşünün bir kere kaç gece Elektrik kesintisine tahammül edebilirsiniz. İşte bu sebeple evlerimizdeki aydınlatma başlı başına bir konudur.

 

dekorasyon-aydinlatma-sistemleri-mutfak

Alışkanlık olduğu gibi evinizin ışıklandırmasını tavanın ortasından yapıyorsanız önerilerimize kulak verin deriz. Bilimsel olarak insana en faydalı olan ışık doğal olana en yakın ışıklandırmalardır. Yani güneş ışığına en yakın aydınlatmalar insan biyolojisi için de oldukça faydalıdır.

Son zamanlarda popüler olan led aydınlatmalar ise özellikle gözlere doğrudan geldiğinde, yüksek voltajlıysa ileride sorunlara yol açabilmektedir. Bu sebeple eğer evinizde led aydınlatma kullanıyorsanız doğrudan özlerinize gelmeyecek şekilde açılandırmalısınız. Hatta odanızın köşelerine birer parça kartonpiyer ile onlar için küçük kulvarlar yapıp buralara yerleştirirseniz odanıza hoş bir Hava katacaktır.

 

dekorasyon-ve-aydinlatma-avize

Gelelim doğal aydınlatmalara bunlar son zamanlarda yaygınlaşmaya başlamıştır. Küçük bir araştırmayla nasıl edinebileceğinizi hemen bulabilirsiniz. Bu aydınlatmalardan edindiniz diyelim şimdi ne olacak peki? Tabi ki bu aydınlatmaları en doğru şekilde odanıza yerleştireceksiniz.

Alışılmışın dışına çıkmak isterseniz odanın köşelerine bu aydınlatmaları yerleştirebilirsiniz. Dahası derseniz bu aydınlatmaları yerden aydınlatma için de kullanabilirsiniz fakat yerden aydınlatmayı özellikle yatak odanız için kullanmak size sakinleştirici bir oda havası yaratacaktır.

Bununla birlikte eğer bunlarla şimdi uğraşmak istemiyorsanız en azından aydınlatmalarınızın açılarına ve yerlerine dikkat etmenizi tavsiye ederiz. En azından doğrudan göze gelmeyen yerleri seçin aydınlatmalarınızın konumu için ya da mekânlarınızın çok aydınlık veya çok karanlık olmamasına özen gösterin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
su tesisatci