Ev Fayans Modelleri

nilufer

Yazarın şu ana kadar yazılmış 30 makalesi bulunuyor.
  • 12 Şubat 2014
  • 1.540 kez görüntülendi.

Ev Fayans Modelleri

Fayanslar evlerimizde vazgeçilmez unsurlarımızdandır. Özellikle mutfak ve banyolardan sıklıkla fayans tercih edilir. Hatta sıklıkla demek biraz eksik kalır çünkü mutfak ve banyoda hep fayans tercihinde bulunuruz. Bunun sebebi ise çoğunlukla ülkemizde yer etmiş olan bir alışkanlıktan ibaret diyebiliriz. Ayrıca fayansların sağladığı belli başlı özelliklerde tercih edilmelerindeki en önemli faktörlerdendir.

Ev fayans modelleri arasında özellikle banyoda kullanılmak üzere tercihte bulunduğunuzda mozaik modelli olanların sıklıkla kullanıldığını söyleyebiliriz. Renk olarak da mavinin ağırlıkta olduğunu belirtmemiz gerekiyor. Mavi rengin suyu çağrıştırması, rahatlatıcı bir renk olması gibi özellikleri bu renk tercihinde oldukça etkilidir. Fayans seçimi yaparken ilk olarak kaliteli ve uzun ömürlü bir fayans seçmek önemlidir. Fayans maliyetli bir şeydir bu yüzden de kaliteli olması maliyetinizi düşürmek açısından önemli bir kriterdir. Bunun haricinde göz zevkinize göre bir tercihte bulunmak doğru ve yerinde bir karar olacaktır.

Ev fayans modelleri kullanıl alanına göre değişiklik göstermektedir. Banyo ve mutfakta fayans kullanımı ise fayansların yapısı sebebiyle tercih edilmelerine dayanmaktadır. Fayans her türlü temizlik aleti ile temizlenebilen, kimyasal kullanımına müsait ürünleridir. Alternatifleri gibi belli başlı temizlik ürünleriyle temizlenmesi zorunlu değildir. En çok bu yüzden tercih edilir. Ayrıca suya karşı dayanıklı olması, mutfak ve özelliklede banyoda suya sıkça maruz kalmaları durumunda bozulmamalarını sağlamaktadır. Bu gibi etmenler fayansların bu kadar çok kullanılıyor olmasını açıklamaktadır.

Ev fayans modelleri günümüzde belli kalıplarla sınırlandırılmış olsa da farklılık arayanlar aynalı, füme, kare, pembe, taşlı modeller arasından bir seçim yapabilirler. Mutfaklarda ise son dönemde en çok mozaik, desenli ve şeritli fayanslar tercih edilir hale gelmiş bulunuyor. Renk olarak ise kırmızı ve turuncunun hakimiyetinden bahsedebiliriz.

 

YAZARIN SON YAZILARI
2014 Dekorasyon Fikirleri - 12 Şubat 2014
Ev Fayans Modelleri - 12 Şubat 2014
Avize Modelleri - 12 Şubat 2014
Renkli Salon Dekorasyonu - 12 Şubat 2014
2014 Mobilya Dekorasyonu - 12 Şubat 2014
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
su tesisatci