Feng Shui Tarzında Ev Dekorasyonu

  • 09 Şubat 2014
  • 1.467 kez görüntülendi.
Feng Shui Tarzında Ev Dekorasyonu

Feng Shui bir denge öğretisidir. Bu denge öğretisi sadece pozitif enerjinin olduğu bir konu olmayıp, birbiriyle zıt kutuplardaki enerjilerin denge içerisinde bulundurulmasıdır. Bu noktada bahsettiğimiz felsefeye uygun bir ev dekore etmek amacınıza ulaşmanız için yerinde bir karar olacaktır.

Feng Shui tarzında ev dekorasyonu konusunda ilk olarak evin girişine dikkat edilmelidir. Evin girişi son derece aydınlık ve geniş olmalıdır. Eve girerken karamsar bir hava ile karşılaşmak tüm pozitif enerjinizi bir anda alıp götürecektir. Mutfak evin arka kısmında olmalıdır ve en çok dikkat edilmesi gereken nokta ocak ile lavabonun yan yana olmaması durumudur. Bu iki obje birbirine zıt enerjidedir ve kati surette yan yana olmamalı karşılıklı yerleştirilmelidir. Ocağın arkasında asla mutfak kapısı bulunmamalı ve yan tarafında pencere olmamalıdır. Bu noktada ada şeklinde bir ocak yaptırmak son derece yararlı olacaktır.

Feng Shui tarzında ev dekorasyonu ile ilgili en çok özeni salona göstermelisiniz. Salonlar gündelik yaşamın en büyük kısmını geçirdiğiniz alanlardır. Bu yüzden enerjisine son derece dikkat edilmelidir. Keskin köşeli eşyalardan kesinlikle uzak durulmalıdır. Oturduğunuz zaman karşınızda renkli tablo ve çiçeklerin bulunması pozitif enerjiyi çekmeniz için yararlı olacaktır.

Çocuk odasında ise çocukların zarar görmeyeceği eşyaları tercih etmek yerinde bir karar olacaktır. Renkleri çok parlak olmamak kaydıyla renkli eşyalar  tercih edilebilir. Ayrıca oda mutlak surette evin batı kısmında bulunmalıdır.

Feng Shui Tarzında ev dekorasyonu konusunda yatak odası ise ayrı bir öneme sahiptir. Yatak odası başlı başına önem arz eden bir yer olduğu için bu felsefeye göre dekore etmenin ilk koşulu çok fazla aydınlık ve güneş almamasıdır. Odanın sakin ve huzurlu bir yapıda olması ilk önceliktir. Sade ve düz renkleri tercih etmek en doğru karar olacaktır.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
su tesisatci