Küçük çamaşır odalarına Sihirli 8 Dokunuş

eurobilisim

Yazarın şu ana kadar yazılmış 385 makalesi bulunuyor.
  • 11 Haziran 2015
  • 1.419 kez görüntülendi.

Evde Dekorasyon a en çok dağılmaya sebep olan konu şüphesiz çamaşırlardır. Bu sebeple evinizde kullanmadığınız küçük bir odanız bulunuyorsa bu odayı çamaşır odası olarak kullanmanız evinizdeki dağınıklığı ortadan kaldırabilmeniz bakımından faydalı olacaktır. Küçük çamaşır odalarına Sihirli 8 Dokunuş sayesinde çamaşır odalarınızı çok daha verimli olarak kullanabilmeniz ve burada da oluşabilecek karışıklıkları giderebilmeniz mümkün olacaktır.

Küçük bir banyoya sahip olmanız sebebi ile çamaşır makinesi, çamaşır deterjanları, ütü masası, kirli çamaşırlar gibi pek çok eşyayı saklama konusunda sıkıntılar çekmeniz söz konusu olabilmektedir. Bu durumlarda çamaşırlarınızın beklediği kirli sepetleri, çamaşır makineleri, deterjanlar, kurutma makinesi ya da askıları çamaşır odası yaparak bunlarla ilgili her türlü muhafaza ve çamaşır temizliği işlemini bu odalarda gerçekleştirmeniz size büyük bir avantaj sağlayacaktır. Bu odaların dekorasyonuna da özen gösterdiğiniz takdirde oldukça kullanışlı bir çamaşır odasına sahip olabilirsiniz.

camasir odasi camasir odasi1

  1. Küçük bir oda için yapmanız gereken ilk şey daha geniş görünmesini sağlayacak birkaç noktaya dikkat etmek olacaktır. Kurutma makinesini çamaşır makinesini üzerine koyarak yerden tasarruf etmek bunların başında yer alır. Bu sayede çamaşır makinesinin üst kısmında kalan boşluğu da değerlendirmeniz mümkün olacaktır.
  2. Dolap seçimlerinizi yaparken ince yapıya sahip dolapları kullanmanız faydanıza olacaktır. Kalın yapılı dolaplar hem fazla yer kaplayacak hem de daha büyük görünmeleri sebebi ile küçük çamaşır odalarının daha da küçükmüş gibi görünmesine neden olacaktır.
  3. Kapı arkasında kalan alanları değerlendirmeniz faydanıza olacaktır. Deterjan, giysi, plastik eldiven gibi eşyalarınızı bu bölümde saklayabilirsiniz. Bu sayede odanızda size hareket etmek için daha geniş alan kalacaktır.
  4. Odada kullandığınız eşyalarınızın hepsinin temiz ve düzenli olmasına dikkat etmeniz faydanıza olacaktır. Dağınık bir çamaşır odası hem aradığınızı bulma konusunda sıkıntılar yaşamanıza neden olacak hem de odanın daha küçük görünmesine neden olacaktır.
  5. Duvar rengi ve dolaplarınız için açık renkleri tercih edebilirsiniz. Beyaz ya da buz mavisi gibi renkler odaların daha ferah bir görünüme kavuşmasını sağlayacağı gibi çamaşır odalarının daha düzenli ve geniş görünmesine de olanak sağlayacaktır.
  6. Çamaşır ve kurutma makinelerini yerleştirmek için duvar rafı kullanabilirsiniz. Bu raf size makineden çamaşırlarınızı çıkardığınızda katlamak için temiz bir yere sahip olma olanağını da sağlayacaktır.
  7. Odanız yeterli miktarda gün ışığı almıyorsa aydınlatma konusuna dikkat etmeniz gerekir
  8. Ütü masalarınızı duvara asılabilen ya da duvara monte olup katlanabilen modellerden yana kullanmanız işiniz bittiğinde bunların ortadan kalkabilmesi bakımından faydalı olacaktır.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
su tesisatci