Minimalist Dekorasyon

  • 12 Şubat 2014
  • 601 kez görüntülendi.
Minimalist Dekorasyon

Minimalist Dekorasyon

Yaşadığınız alanın olabildiğince geniş olması isteği herkeste olan bir şeydir. Hiç kimse sıkışık bir evde yada düzen içerisinde yaşamak, bulunmak istemez. Fakat günümüzde dizayn edilen evlerin büyük çoğunluğu genişlikte uzak, dar ve sıkışık olarak yapılıyor. Böyle bir evde rahat şekilde yaşamanın imkanı yok mu ? Tabi ki var. Eğer eviniz küçük boyutlarda ise evinizi minimalist dekorasyon tekniklerine göre hazırlamak size istediğiniz ferah alanı sağlayacaktır.

Bu dekorasyon tekniğinde genel itibariyle tek rengin hakim olduğu söyleyebiliriz. Bu tek renkte hepinizi tahmin edebileceği gibi açık tonlardan oluşuyor. Açık tonların sırrı ise kullanıldığı alana ferahlık ve genişlik kazandırmasıdır. Bunun yanında ise alternatif bir iki rengi sadece detay amaçlı kullanarak mekana bir hareketlilik getirmek mümkün. Alternatif renkler ise açık tonların aksine biraz daha canlı tonlar olabiliyor. Evinizde aksesuar kullanmaktan hoşlanıyorsanız eğer dikkat etmeniz gereken bir nokta var. Bu noktada aksesuarların etrafa dağıtılmadan, bir arada yerleştirilmesi. Minimalist dekorasyon dendiğinde akla gelmesi gereken ilk faktör düzen ve tertip olduğu için dağınık görüntüden olabildiğince kaçınmanızda fayda olacaktır.

Renk konusunda ise en sık kullanılanlar beyaz, krem, bej gibi açık tonlar ve kahverenginin en açık örnekleridir diyebiliriz. Zemin döşemesinde ise seramik ve parkelerin en sade modelleri tercih edilmelidir. Deri detaylı ürünler minimalist dekorasyon için son derece şık duran bir tercihtir. Fakat deriden fazla haz etmiyorsanız alternatiflerini oluşturabilir ve kendi zevkinize göre bir tercihte bulabilirsiniz. Minimalist yaklaşımın en güzel örneğini ise Japon stili dekorasyonda bulabilirsiniz. Japonların kendileri ise özdeşleşen sade yapısı minimalist yaklaşımında istediği bir durumdur. Bu yüzden Japon stili ile ilgili biraz araştırma yapmak işinizi kolaylaştıracaktır.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ