Pratik Dekorasyon Fikirleri

  • 12 Şubat 2014
  • 1.634 kez görüntülendi.
Pratik Dekorasyon Fikirleri

Pratik Dekorasyon Fikirleri

Evinizi güzelleştirmek ve dekore etmek için illaki yüksek bütçelere ihtiyaç olduğunu düşünüyorsanız son derece büyük bir yanılgı içerisindeniz demektir. Çok basit ve maliyet olarak da neredeyse sıfıra yakın harcamalar yaparak evinizi güzelleştirmek tamamen sizin ve hayal gücünüzün elinde bulunuyor.

İlk olarak pratik dekorasyon fikirleri arasında eski ve kullanmadığınız kavanozlara tekrardan bir işlev kazandırmak var. Kullanılmayan ama nispeten birazda olsa görsel olarak detaylara sahip büyüklü küçüklü kavanozlar çok güzel birer çerçeve olabilirler. Resimleri kavanozların için cam yüzeye temas edecek şekilde kıvırarak yerleştirdiğinizde son derece şık çerçeveler elde edebilirsiniz. Evinizde belli dönemler takım halinde bulunan ama zaman içerisinde kırılıp tek bir tane yada iki tane kalmış olan bardakları genellikle kullanmazsınız. Bu bardaklardan hiç saksı yapmayı düşündüğünüz mü ? Ufak bitkilerin ekilebileceği küçük ve şirin saksılar yaparak evinize yeni bir renk katabilirsiniz.

Aynı şekilde hasır sepetlerde çok güzel lamba olabilmektedir. Evinizde bulunan yada dışarıdan çok ucuz bir fiyata alabileceğiniz hasır sepetleri avize gibi kullanabilir, bu sayede hem loş bir ortam hem de şık bir avizeye sahip olabilirsiniz. Evinizde bulunan eski kitaplığınızı yeniden boyayarak ve arka kısmına çiçekli bir duvar kağıdı yapıştırarak yepyeni bir kitaplığa sahip olabilirsiniz.

Özellikle son dönemde pratik dekorasyon fikirleri arasında göze çarpmaya başlayan dallar ile raf yapma fikri oldukça sıra dışı gözüküyor. Daha doğrusu rafları duvara sabitlemek adına kurumuş dalları kullanarak doğal hayattan bir parçayı evinizin baş köşesine yerleştirebilirsiniz. Yada aynı dalları kullanarak resim çerçevesi yapabilirsiniz. Son olarak evinizde sizinle birlikte yaşayan o sevimli dostlarımız içinde pratik bir fikrimiz var. Kedi ve köpek dostlarımız için eski bir valiz yada bavulu içine bir yastık koyarak onlara yatak yapabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
su tesisatci