Romantik Mutfak Dekorasyonu

nilufer

Yazarın şu ana kadar yazılmış 30 makalesi bulunuyor.
  • 12 Şubat 2014
  • 1.359 kez görüntülendi.

Romantik Mutfak Dekorasyonu

Romantizmi hayatının her alanında yaşamak isteyenler için özelliklede yeni evlenmiş olan çiftlere yol gösterecek bir kaç öneride bulunmak istiyorum. Romantizm gündelik yaşantının her köşesine işlenebilir. Hele ki özellikle bayanların evde geçirdikleri zamanın büyük bölümünü işgal eden mutfak, bu akımın dışında bırakılamaz elbette.

Romantizm yaratmak adına en büyük yardımcımız tabi ki renkler olacaktır. Fakat buraya kastımız günümüzde romantizm ile özdeşleşiş olan pembeyi kapsamıyor sadece. Pembe haricinde kırımız, mavi ve yeşilde romantik bir mutfak yaratmak adın kullanılabilecek renkler arasında yer alıyor. Romantik mutfak dekorasyonu için vintage tarzda mobilyaları tercih etmek iyi bir başlangıç olacaktır. Vintage mobilyalar romantiklik vurusunun ön planda olduğu ürünlerdir bu yüzden tercihimizi bu yönde kullanmalıyız. Ayrıca eskimiş olsun yada olmasın sandalyeleri boyayarak yepyeni mobilyalara kavuşabilirsiniz. Birbirleri ile uyumlu olacak şekilde farklı renkler boyanmış sandalyeler ve masa birde onlara uygun renkte buzdolabı gibi bir ürünle kombinldiğinde ortaya son derece güzel bir sonuç çıkması oldukça basit bir işlem. Bahsettiğimiz renkli buzdolapları günümüzde bir çok firma tarafından piyasaya çıkartılı hale gelmiş durumda bu açıdan bulmanız son derece kolay olacaktır.

Romantik mutfak dekorasyonu yaparken dikkat etmeniz gereken bir unsurda sandalye masa, buzdolabı gibi temek figürlerin dışında kalan aksesuarlar olmalıdır. Bu aksesuarlar eğer doğru tercihler sonucunda seçilirse, romantik bir ortam yaratmak adına oldukça kullanışlı olacaklardır. Günümüzde mutfakların bir çoğu fayanslarla bezenmiş durumda fakat bu olu yavaş yavaş değişmeye başlamış durumda. Mutfağınızda fayanstan ziyade çiçekli bir duvar kağıdı kullanmak daha amaca yönelik olacaktır. Ayrıca romantik mutfak dekorasyonu alanında mavi rengin de  hiç göz ardı edilmemesi gerektiğini unutmamalısınız.

YAZARIN SON YAZILARI
2014 Dekorasyon Fikirleri - 12 Şubat 2014
Ev Fayans Modelleri - 12 Şubat 2014
Avize Modelleri - 12 Şubat 2014
Renkli Salon Dekorasyonu - 12 Şubat 2014
2014 Mobilya Dekorasyonu - 12 Şubat 2014
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
su tesisatci