Salonda Televizyonun Yeri Neresi Olmalı?

eurobilisim

Yazarın şu ana kadar yazılmış 385 makalesi bulunuyor.
  • 08 Ocak 2016
  • 7.346 kez görüntülendi.

Salon ve oturma odalarında yapılan en büyük hatalardan biri televizyonun yerleşim sırasında çıkıyor. Uygun olmayan mesafe, yanlış konumladırma, yanlış boyutlar yapılan en büyük hatalardan. Senelerdir salonun baş köşesinde yerini alan televizyonlar dekorasyon ve işlevsel açıdan dikkat edilmesi gereken hususlardan.
Peki salonda televizyonun yeri nerede olmalı? Televizyon nasıl konumlandırılmalı? Bir televizyon için en düzgün yer neresidir? Nasıl bir tv ünitesi seçilmelidir? İşte tüm bu soruların cevabını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Salonuda televizyonun yeri oturma grubuzla şekillenir. Televizyon oturma grubunun orta merkezinde olmalı
Odanızın büyüklüğüne göre televizyon boyutu seçmelisiniz. Küçük bir odaya büyük televizyon ya da kocaman bir odaya küçük televizyon hem görüntü hem işlevsel açıdan avantaj sağlamayacaktır.
Televizyon belirli bir mesafeden izlenmeli. Bu yüzden arada gerekli alanı bırakmalısınız. Bu alan örneğin 82 ekran bir televizyon için 4-4,5 metredir. Odanızı dekore ederken buna dikkat etmeyi ihmal etmeyin.
Televizyon izlerken ekrandaki pencere yansıması hepimizin sinirini bozar. Bunu halletmenin iki yolu var. Birincisi televizyonu ışığın yansıtmadığı bir noktaya koymalıyız. Eğer böyle bir şansımız yoksa da ikinci yol olarak penceremizde güneş ışığını tamamen kesen perdeleri güneşlik kullanmalıyız.
Televizyon ünitesi seçerken dikkat edilmesi gereken bir diğer konu da televizyonun direk duvara monte edilmesinden ziyade bir tablaya monte edilen bir model olmasıdır. Bunun sebebi duvara direk monte edilen televizyonlarda kabloların görüntü kirliliği oluşturmasıdır.
Bunun yanında televizyon ünitesi mekanınıza ve kullanım şeklinize uygun olmalı. Tv ünitesini kitaplık, dolap gibi şekillerde kullanacaksanız buna uygun bir tv ünitesi seç

televizyon yeri7 televizyon yeri6 televizyon yeri4 televizyon yeri3 televizyon yeri2 televizyon yer6i televizyon yer5i

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
su tesisatci