Şömineli Oda Dekorasyonu

  • 12 Şubat 2014
  • 1.854 kez görüntülendi.
Şömineli Oda Dekorasyonu

Şömineli Oda Dekorasyonu

Eğer ki evinizde şömineli bir odanız varsa büyük ihtimalle kış aylarının gelmesini iple çekiyorsunuzdur. Sonuç olarak şömine başlı başına bir keyif unsuru ve bundan yararlanabilmek adına kış aylarını beklemeniz gerekecektir. Soğuk havalarda içinizi ısıtacak, romantik bir ortamın oluşmasını sağlayacak, hoş muhabbetlerin edilmesine vesile olacak bir şömineden maksimum düzeyde faydalanabilmek adına şömineli oda dekorasyonu ayrı bir önem taşımaktadır. Bu yüzden bir kaç önemli nokta hakkında bilginizin olması oldukça işinize yarayacaktır.

Şömineli oda dekorasyonu yaparken odak noktanız tabi ki şöminedir. Şömine etrafına bir dekorasyon yapılır ve tüm parçalar buna göre yerleştirilir. İlk olarak şöminenin üst kısmına güzel bir tabla yada şık çerçevesi  olan bir ayna yerleştirmek ile işe başlayabilirsiniz. Çıtır çıtır yanan odunları izlerken görsel açıdan daha güzel bir ortam yaratmak adına faydalı olacak bir işlemdir. Bunun haricince şömine etrafında güzel sohbetler edilebilmesine olanak sağlayacak tarzda rahat koltuklar almanız en doğru seçimlerden birisidir. Oturduğunuz koltuklarda rahat edemezseniz eğer şöminenin de tadına tam olarak varamazsınız.

Şömineli oda dekorasyonu hazırlanırken şömine etrafına bir kanepe yada berjer koltuklardan oluşan bir takım yerleştirmek hem şık hem de işlevsel olacaktır. Bu sayede şömineden maksimum düzeyde faydalanabileceksiniz. Biraz daha modern bir görüntü elde etmek isteyenler ise L şeklinde bir takımı şömine etrafına yerleştirebilir ve L şeklindeki takıma uygun bir tekli koltuğu karşısına koyarak hoş bir sohbet alanı elde edebilirsiniz. Çok fazla tercih edilmese de şömine üstünde bulunan kısma televizyonu yerleştirmekte alternatiflerden bir tanesidir. Tabi bu son bahsettiğimiz durum daha çok alan açısından sıkışık olan yerlerde daha çok karşımıza çıkmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
su tesisatci