Banyo Dekorasyonu

  • 10 Şubat 2014
  • 1.599 kez görüntülendi.
Banyo Dekorasyonu

Evin her bölümü kendisine has işlevlere sahiptir. Banyo ise kişilerin rahatlayabilecekleri bir yer olduğu için buna göre dizayn edilmelidir. Yoğun geçen günün ardından dinlendirici bir duş, tüm negatif düşünceleri kafanızdan atabilir. Duşun dinlendirici olabilmesi adına banyo dekorasyonu konusunda biraz düzenlemeler yapılması gerekmektedir.

Banyo dekorasyonu bu yıl bir hayli farklı boyutlara ulaşmış bulunuyor. Bu yıl içinde en çok dikkat çeken ve beğeni toplayan trend dekorasyon modeli Japon stili dekorasyonu diyebiliriz. Nedir peki bu Japon stili dekorasyon ? Bu dekorasyon tarzı minimalist yaklaşımı esas alan bir dekorasyon türüdür. Japonlar minimalizm dendiğinde akla gelen ilk millet olduğu için bu banyo dekorasyonunda da onların tarzına uyulmuş gibi gözüküyor. Tamamen sadeliğin ön planda olduğu Japo stilinde ahşap detaylardan fazlasıyla faydalanılıyor. Bunun haricinde olabilecek en düşük seviyede eşya kullanılarak hazırlanan banyo, son derece düzenli bir hal alarak sizin bunaltmıyor ve kati surette açık renkler tercih ediliyor.

Japon stili minamalist yaklaşımın dışında banyo dekorasyonu konusunda köklü bir değişikliğe gidilmiş gibi gözüküyor. Bu güne kadar hiç banyonuzda siyah bir küvet hayal ettiniz mi ? Cevabınız hayır ise artık bu hayali kurmaya başlamalısınız. Yeni yılla birlikte siyah küvetler fazlasıyla tercih edilir hale gelmiş bulunuyor. Son derece asil ve şık gir görüntü verdiği tartışmasız kabul edilen siyah küvetler yavaş yavaş hayatımıza girmeye başlıyor. Ayrıca bu güne kadar banyoları dekore ederken hep fayanslardan yardım aldığımız gerçeğini de değiştirmeye başlıyoruz. Çünkü 2014 yılı itibariyle ahşap zeminlere geçiş yapıldığını bilmenizde fayda olacaktır. Gerekli özen gösterilir ve suya dayanıklı ürünler tercih edildiğinde hiç bir problem ile karşılaşmadan ahşap zeminli bir banyo kullanmaya başlayabilirsiniz. Ayrıca dikkat edilmesi gereken bir husustan da bahsetmemiz gerekiyor. Küçük banyoları daha geniş ve ferah göstermek adına açık renkli duvarlar ve eşyalar, parlak fayanslar ve son olarak büyük bir ayna kullanmanız doğru tercih olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
su tesisatci