Country Dekorasyon

nilufer

Yazarın şu ana kadar yazılmış 30 makalesi bulunuyor.
  • 12 Şubat 2014
  • 1.508 kez görüntülendi.

Country Dekorasyon

Daha çok dağ evi, çiftlik evleri gibi doğal yaşam ile iç içe olan yerlerde tercih edilen ve doğanın yansımasını barındıran dekorasyon türü country dekorasyon olarak bilinmektedir. Doğal bir görünüm ile huzurlu ve mutlu bir ev hayali kuranlar için en ideal dekorasyon türüdür de denilebilir. Bu yüzden evinizde doğal yaşamın parçalarını barındırıyor olmak bahsi geçen dekorasyon tarzına ulaşmak adına en ideal tercihler olacaktır.

Doğal yaşamdan bahsedildiği için renk olarak toprak tonları sıklıkla kullanılmaktadır. Bunun haricinde dekorasyon tarzının birinci amacı olan huzuru elde etmek adına ise beyaz, bej, krem ve gri gibi açık tonlarında sıklıkla kullanıldığını görebiliyor. Eşyalarda ise daha çok ahşap olanların tercih edilmesi gerekiyor. Fakat her ahşap eşyanın country dekorasyon tarzına uymadığını da bilmelisiniz. Bu yüzden maun, ceviz, kestane, meşe yada kayın gibi açık renkli türleri tercih etmeniz gerekecektir. Ayrıca eşyalar genel hatlarıyla sadelik baz alınarak hazırlanmış olmalıdır. Biraz olsun farklılık isteyenler ise eşyalarında çok ufak oyna işlemelerin yapıldığı türleri tercih edebilirler. Genel amaç huzuru ve mutluluğu sağlamaktır bu yüzden evin genel dekorasyonu da bu doğrultuda yapılıp, kati surette koyu renkli ürünlere yer verilmemelidir. Koyu tonlar boğucu ve kapatıcı oldukları için tercih edilmezler.

Evde kullanılan açık renklere biraz da olsa hareketlilik getirmesi adına canlı renkler ufak ufakta olsa kullanılabilir. Bu durum evin havasına canlılık katacaktır. Fakat ne kadar canlı rengin kullanılacağına iyi karar verilmesi gerekir aksi halde facia olarak nitelendirilebilecek tarzda sonuçlar elde edilebilir. Country dekorasyon tarzında sadelik, basitlik ve yaşanabilir bir alan oluşturma amacı vardır. Bu amaçtan sapılmadığı sürece kişilerin kendi yaratıcılıkları doğrultusunda dokunuşlarda bulunmak evin dekorasyonuna zenginlik katacaktır.

 

YAZARIN SON YAZILARI
2014 Dekorasyon Fikirleri - 12 Şubat 2014
Ev Fayans Modelleri - 12 Şubat 2014
Avize Modelleri - 12 Şubat 2014
Renkli Salon Dekorasyonu - 12 Şubat 2014
2014 Mobilya Dekorasyonu - 12 Şubat 2014
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
su tesisatci