Evinize şans getirecek objeler daha iyi hissetmenizi sağlayacak!

İnsanlar tarihten beri bazı objelerin eve şans getirdiğine inanırlar. Kimileri bu gibi şeyleri hurafe olarak algılasa da kimileri eve şans …

eurobilisim

Yazarın şu ana kadar yazılmış 385 makalesi bulunuyor.
  • 05 Ağustos 2019
  • 452 kez görüntülendi.

İnsanlar tarihten beri bazı objelerin eve şans getirdiğine inanırlar. Kimileri bu gibi şeyleri hurafe olarak algılasa da kimileri eve şans getirdiğini ve iyi enerjiyle dolmasını sağladığını söylüyor. Peki eve şans getiren objeler nelerdir? Gelin o objeleri birlikte tanıyalım! 

Eski dönemlerden günümüze dek gelen, uğuruna inanılan objelerden biri de Edirne işi aynalı süpürgeler… Süpürgenin üstündeki çiçekler sevgiyi ve mutluluğu, ayna ise saflığı ve huzuru temsil ediyor. Ayrıca aynalı süpürgelerin şans getirdiğine de inanılıyor.

Pek çok kültürde yer alan Fatma Ana’nın Eli’nin nazarlardan koruduğuna inanılır. Fatma Ana’nın Eli aynı zamanda sadakat ve sabır sembolü olarak da anılır.

Fil, başarı, güç, üretkenlik, şans, dayanıklılık gibi olguları temsil eder. Ayrıca büyükten küçüğe doğru sıralanmış 7 filden oluşan dekoratif nesnelerin yaşanılan yere bereket getirdiğine ve kapıya doğru dizildiklerinde ev sahibi olma şansı verdiği de inanılır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
su tesisatci