Halı Dekorasyonu

  • 07 Şubat 2014
  • 1.182 kez görüntülendi.
Halı Dekorasyonu

Halılar bir evin en önemli parçalarıdır. Halıların olmadığı bir ev, dört duvar arasında kalınmış, soğuk, samimiyetten uzak bir yapıdan başka bir şey değildir. Bu yüzden de halıların önemi bir hayli fazladır. Bu denli önemli bir konuda, gelişi güzel tercihlerde bulunmak oldukça büyük bir hatadır. Halı seçiminde yeni sezonun trendlerini göz önünde bulundurmak, her dönemde en büyük öncelik olmuştur. Halı dekorasyonu evinizi baştan aşağıya değiştirecek ve sizin kendinizi tam anlamıyla “evinizde” hissetmenizi sağlayacaktır.

Halı dekorasyonu son derece önemli bir konu. Bu hususta sizlere yardımı olabilecek bir kaç püf noktayı belirtmek istiyoruz. Yeni yılla birlikte değişen moda akımı şüphesiz halı trendlerini de etkilemiş bulunuyor. Bu sene halılarda en çok görülecek desenler çiçek, gül ve kareli motifler olacağa benziyor. Bu motiflerin hem otantik bir yapısı hem de modern bir görüntüleri olması en çok tercih edilme nedenleri olarak görülebilir. Bunların haricinde geometrik şekilli halılarda önceki senelerde olduğu gibi bu sezonda oldukça trend figürlerden bir tanesi. Işık hüzmeleri ve naturel ağırlıklı halılarda fazlasıyla tercih edilecek modeller arasında yerlerini alıyorlar. Ayrıca halı alınırken en büyük kriter halının serileceği yerdeki diğer eşyaların genel uyumudur. Bu yüzden mutlak surette evinizdeki mobilyaları göz önünde bulundurarak bir halı tercihinde bulunmalısınız.

Halı dekorasyonu konusunda yeni yılda karşımıza çıkmasını beklediğimiz halı renkleri arasında bej renginin ağırlıkta olduğunu görüyoruz. Bejin rahatlatıcı bir görüntüsü olması, şık ve modern bir havaya sahip olması gibi etkenler popüler olmasındaki oldukça etkili diyebiliriz. Gri ve pastel renklerde en popüler halı renkleri arasında. Biraz olsun araştırma yaptığınızda halılar için en çok kullanılan renklerin daha çok açık renkler olduğunu sizlerde görebilirsiniz. Açık renk halıların en büyük handikabı olan kiri belli etme özelliği, kaliteli bir halı tercih edildiğinde en aza indirgenmiş olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
su tesisatci