İskandinav Tarzı Dekorasyon

  • 05 Şubat 2014
  • 1.384 kez görüntülendi.
İskandinav Tarzı Dekorasyon

Evinde sadelik ve şıklık arayanlar için en ideal tercih İskandinav tarzı dekorasyon olacaktır. İskandinav tarzı genel hatlarıyla incelendiğinde sadeliğin ön planda olduğu bir dekorasyon türüdür. Evine geldiğinde huzurlu bir ortamda vakit geçirerek dinlenmek isteyenlerin son dönemde ilk tercihi olarak göze çarpan dekorasyon şekli, her geçen gün daha fazla kişi tarafından tercih edilmektedir.

Modern bir görüntü ve kullanışlı bir stil olduğu için bir çok yerde karşımıza çıkan İskandinav tarzı, sadeliğin ve şıklığın bir arada kullanılmasıdır. Kilit rolde ise açık renkler bulunmaktadır. Hem eşyalarda hem de duvar boyasında her daim açık rengin kullanıldığı İskandinav tarzda dekorasyon doğal ahşaptan üretilmiş mobilyalar fazla yer kaplamayacak şekilde tercih edilmelidir. Hem küçük hem de işlevsel özellikleri sayesinde evinizde refah ve konforlu bir düzen kurulmasına olanak sağlamaktadır. Aslında bahsettiğimiz dekorasyonu yapmak son derece kolaydır. Beyaz bir kanepenin etrafına yerleştirilen gene beyaz renkteki bir kaç koltuk sayesinde stilin temel gereksinimleri karşılanmış olur. Ortaya yerleştirilecek modern görünümdeki sehpa dışarıdan bakıldığında huzur veren bir görüntü elde edilmesine olanak sağlayacaktır.

Bahsettiğimiz dekorasyon stilinde aşırıya kaçılması durumunda ortaya soğuk bir görüntü çıkabileceği için genellikle beyaz yada krem ağırlıklı dekorasyonu canlandırmak adına aksesuarlar kullanılır. Aksesuarlar beyaza azda olsa canlılık ve hareket getirmek adına canlı renklerden seçilebilir. Bu doğrultuda renkli yastıklar oturma grubunuzun canlılık kazanması adına doğru bir tercih olacaktır. Duvarlar ise kati surette beyaz yada buna benzer açık renklerden oluşmalıdır. Hem bu tarz bir dekorasyon yaptırmak evin aydınlık gözükmesine de olanak sağlayacaktır. İskandinav tarzı dekorasyon da en önemli unsur olabildiğince dengeli şekilde sadeliği ön plana çıkartmaktır. Fakat uyarımızı tekrardan yinelememiz gerekiyor. Eğer aşırıya kaçılırsa sonuç istenilenden çok ama çok uzak olacaktır.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
su tesisatci