Küçük Salonlar İçin Dekorasyon

  • 12 Şubat 2014
  • 1.793 kez görüntülendi.
Küçük Salonlar İçin Dekorasyon

Küçük Salonlar İçin Dekorasyon

Ülkemizde yaşayan insanların büyük çoğunluğu apartman dairlerine hapsolmuş durumdadır. Bu apartman daireleri maalesef ki istediğimiz genişlikte olamıyor ve genellikle ufak tefek alanlarda yaşamak zorunda kalıyoruz. Bu tarz durumlarda özellikle salonların dekorasyonu konusunda bir kaç püf noktayı bilmek işimizi oldukça kolaylaştıracaktır. Küçük salonlar için dekorasyon tekniklerinde en önemli unsur salona göre eşya seçimidir.

Eğer salonunun boyut olarak küçükse herkesin bildiği gibi buna uygun tarzda ufak eşyalar seçmek yerinde olacaktır. Büyük eşyalar seçimi zaten yeteri kadar dar olan alanı iyice daraltır ve insanı boğan bir ortamı oluşmasına sebebiyet verir. Bu yüzden küçük boyutlu eşyalar bizim kurtarıcımız durumundadır. Klasik çizgilerde bir salon hayali kurmak çok gerçekçi olmayacaktır. Klasik tarzın eşyaları son derece büyüktür ve bunlar sizin salonunuza pek uygun olmayacaktır. İskandinav tarzı bir dekorasyon aslında en ideal olanlardan bir tanesidir. Küçük mekanlarda çok sayıda aksesuar yerine işlevsel ve görsel açıdan güzel az sayıdaki aksesuara yönelmek daha doğru bir karar olacaktır sizler için. Renk seçimine geldiğimizde ise kesinlikle açık renkler tercih edilmelidir. Açık renkler uygulandığı yerde daha ferah ve geniş bir göründü elde edilmesine olanak sağlar. Bu durumda zaten küçük salon dekorasyonu için bizim istediğimiz bir durumdur. Fakat dikkat edilmesi gereken bir husus vardır ki oda fazla sadeliğinde iyi bir sonuç vermemesidir. Bu yüzden beyaz yada benzeri açık renkli bir salon yaparken araya mutlak surette canlı renklerin serpiştirilmesi gerekir. Bu tarz ufak dokunuşlar salonunuzu son derece canlı ve geniş gösterecektir.

Küçük salon dekorasyonu yaparken sizlerin en büyük hilesi aynalar olacaktır. Dekoratif olarak göze hoş gözüken aynalar küçük boyutlu salonların daha geniş gözükmesini sağlar. Ortamda ki daraltıcı havayı ortadan kaldırır ve daha ferah bir görüntü elde edilmesine olanak tanır.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ