Perdenin Arkasında: Tasarımcı David Rockwell Cesaretle Helen Hayes Tiyatro Reimagines

eurobilisim

Yazarın şu ana kadar yazılmış 385 makalesi bulunuyor.
  • 29 Mart 2018
  • 920 kez görüntülendi.

David Rockwell tiyatro için bir tutku vardır. Evet, Las Vegas Cosmopolitan Hotel için yaptığı üç katlı avizeyi gördün mü tasarımı bir yaratıcı, bazen sansasyonel yaklaşım—sahip oldukları için mi? (Henüz) Pritzker kazanmadı süre, Rockwell Tony Ödülü kazanmış tek starchitect. İkinci Sahne Tiyatro Grubu Rockwell, Helen Hayes Tiyatro reimagine, New York’ta Batı Manhattan devreye ne kadar bir şok değildi.

Reklam – Aşağıda Okumaya Devam Edin

Bağımsız olarak sahip olunan en son küçük bir şey gibi aslında 1912’de açıldığında Küçük çağrıldı Hayes, Broadway tiyatroları arasında bir rara avis. Dekorasyon bina tarihi bir melanj—François Boucher tarafından goblen reprodüksiyon ilk alan süslenmiş. Özellikle, şimdi Yarım Ton duvar resimleri à la Roy Lichtenstein orkestra ve balkon düzeyde kaplı duvarlar, mitolojik figürler Bacchus tasviri ve Ariadne bildirir Rockwell dizayn mavi klasik görüntüleri çoğaltılıyor.


Mavi ombré karanlık gölge ulaşır nerede Helen Hayes, sahnede iskele. Nelson Hancock

Ezilmiş portakal kenara kadife boyunca Ara parmaklarını koşuyor olacağız koltuklar, tüm oda mavi. Rockwell ombré bir etki yarattı, hafif bir Paskalya yumurta mavi ile sahne etrafında Majorelle Bahçeleri derin bir indigo ile yaptığı tekrar başlıyorum. Renk koyulaşması performansını seyirciye odaklanan burada hipotez. “Seyirci bakıyor rengi ve yoğunluğu maçlar” diyor.

Reklam – Aşağıda Okumaya Devam Edin

Mavi bir tiyatro sırılsıklam cesur, dramatik bir hamle, ama Rockwell için yeni bir şey değil. 2009 Akademi Ödülleri için hazırlıyor onun hatırladın mı? Belki de Mavi Dönem ortasında. Ya da belki—biraz-üst gibi görünüyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
su tesisatci