Renkli Salon Dekorasyonu

nilufer

Yazarın şu ana kadar yazılmış 30 makalesi bulunuyor.
  • 12 Şubat 2014
  • 1.504 kez görüntülendi.

Renkli Salon Dekorasyonu

Artık pek çok insan evlerinde renkli bir dünya yaratmaya çalışır hale gelmiş durumda. Bu doğrultuda en sık kullanılan çalışma alanı ise salonlar oluyor. Salonlarında rengarenk bir yapı kurmak isteyenler, bu alanda bazen son derece başarılı sonuçlar alırken, bazen de facia tarzında sonuçlar ile karşılaşabiliyorlar. Bu noktada bir kaç püf nokta sonucun faciadan ziyade mükemmel olmasına olanak sağlayacaktır.

Renkli salon dekorasyonu diğer dekorasyon türlerine nazaran çok daha zordur. Çünkü farklı tarzlardaki renkleri uyum içinde yerleştirmek herkesin kolaylıkla yapabileceği bir işlem değildir. Ciddi bir ustalık isteyen zıt renklerin birlikte kullanımı, başarılı eller tarafından uygulanırsa oldukça güzel ve neşeli bir ortamı ortaya çıkartır. Bu  hususta en büyük hassasiyeti duvar renklerine göstermek gerekmektedir. Duvarlar her ne tarzda dekore edilirse edilsin mutlak surette açık renklerden oluşmalıdır. Bunun sebebi ise mekanın olabilecek en üst düzeyde geniş ve ferah görünmesine olanak sağlamaktadır. Renklendirme çalışmasını ise duvarlardan ziyade diğer aksesuarlarda yapmak mantıklı olacaktır. Özellikle değiştirilmesi ve yenilenmesi zor eşyaları bu renk tercihlerinin dışında bırakarak daha garanti renklere yönelmek, ileride büyük pişmanlıkların önüne geçebilir. Bir koltuk takımını kafanızdaki renk ile kaplatmak, ileride pişman olmanız durumunda ağır maddi kayba sebebiyet vererek yeniden kaplanması anlamına gelecektir. Bu yüzden renkli salon dekorasyonu çalışmalarını daha ufak aksesuarlarda uygulamakta fayda olacaktır.

Açık renkli koltuk takımlarına renk katmak adına ise en büyük yardımcınız dekoratif yastıklar olacaktır. Dekoratif ve farklı renklerdeki yazdıkları tercih etmek en kolay yoldan renkli bir salon elde etmek anlamına gelmektedir. Bu tarz ufak dokunuşlar istenilen renkli salon dekorasyonu hayalinize sizi ulaştıracaktır.

 

YAZARIN SON YAZILARI
2014 Dekorasyon Fikirleri - 12 Şubat 2014
Ev Fayans Modelleri - 12 Şubat 2014
Avize Modelleri - 12 Şubat 2014
Renkli Salon Dekorasyonu - 12 Şubat 2014
2014 Mobilya Dekorasyonu - 12 Şubat 2014
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ