Retro Salon Dekorasyonu

  • 07 Şubat 2014
  • 1.795 kez görüntülendi.
Retro Salon Dekorasyonu

Hareketli şehir hayatına tepki olarak görülebilecek tarzda oraya çıkan retro 1950 ve 1980 yılları arasında popüler olmuş bir moda akımıdır. 1980’li yıllardan son ise zaman içerisinde tarihin tozlu raflarında yerini alan retro günümüzde üstündeki tozlardan sıyrılarak tekrardan gündeme gelmeye başlamış durumda. Bu tarzda bir salon dekore etmek adına ise bazı püf noktalara dikkat etmek yerinde bir tercih olacaktır.

Retro salon dekorasyonu konusunda tasarım koltuk takımları işinize en çok yarayacak ürünlerdir. Her yerde satılan tarzdaki koltukların dışında özel tasarlanmış koltukları tercih etmek en doğru karar olacaktır. Perdeler ise renkli ve desenli yapısı ile retro tarzına oldukça uyum sağlayacaktır. Geometrik şekilli duvarlar bu akıma ayak uydurmak anlamına gelmekte olup dikkat edilirse son derece güzel bir görüntü elde edilebilir. Retro 1950 ve 1980 yılları arasında moda olmuştur. Bu yüzden bahsi geçen yıllara ait her türlü eşya retro tarzı simgeleyecektir. Antikacılar ile sıklıkla görüşmek zorunda kalabileceğinizi unutmamalısınız. Renk olarak genellikle sarı, portakal, kırmızı, mor ve koyu mavi tercih edilebilir. Bu renkler canlı ve göze hoş gelen renklerdir. Tabi ki belli başlı kurallara dikkat edildiği sürece. Retro salon dekorasyonu ile ilgili olarak hareketli bir mekan yaratma amacında olduğunuzu unutmamalısınız. Bu amaç doğrultusunda her türlü ürün kullanılılabilir.

Retro salon dekorasyonu için kullanılan mobilyalar genellikle krom, plastik yada fiberglastan üretilmelidir. Bu materyalleri barındıran mobilyalar retro tarzında en uygun olanlardır. Tavan ve zemin beyaz renk olarak ayarlandığında duvarlarda canlı renkleri tercih edebilir, duvar kağıtları ile süslenmiş bir mekan yaratabilirsiniz. Retro tarzı hareketli bir yaşamı simgelediği için bu amaca yönelik olarak tercihlerde bulunmak sizleri retro akımına uygun bir salona sahip olmak yolunda büyük yardımları dokunacaktır.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
su tesisatci