Siyah Beyaz Mutfak Dekorasyonu

  • 06 Şubat 2014
  • 1.743 kez görüntülendi.
Siyah Beyaz Mutfak Dekorasyonu

Siyah ile beyaz kadar birbiriye zıt olup da, beraber kullanıldığında bu kadar uyum sağlayan başka renkler olduğunda şüpheliyiz. Aslında taban tabana zıt olan bu iki renk, doğru kullanılırsa mükemmel bir ortaklık içinde bulunabiliyorlar. Bahsettiğimiz mükemmel görüntüyü mutfaklarında isteyenler için ise son derece önemli bir kaç ipucu vermek mümkün.

Siyah beyaz mutfak dekorasyonu eğer mutfağınız boyut olarak küçük ise beyaz ağırlıklı bir dekor kullanmak yerinde olacaktır. Beyaz kullanıldığı mekanın daha geniş ve ferah görünmesini sağladığı için küçük mekanların daha büyük gibi gözükmesine de olanak tanımaktadır. Bu doğrultuda beyazın genellikle dolaplarda kullanılması doğru bir tercih olacaktır. Ayrıca küçük mutfaklarda dolap tercihinde bulunurken genellikle düz hatlara sahip, gösterişten uzak, sade yapıda olanlara yönelmek doğru bir tercih olacaktır. Büyük dolaplar zaten yeteri kadar küçük olan mutfağınızı iyiden iyiye küçültecektir. Duvarlar ve tavanın beyaz renkte olduğu mutfaklarda zeminin siyah kareli desenlere sahip bir zemin oluşturmak istenilen siyah beyaz mutfak dekorasyonu için en doğru tercih olacaktır. Bahsettiğimiz mekanda beyaz bir tezgah tercih etmek gene doğru kararlardan bir tanesidir.

Mutfağınızda siyah ve beyazı doğru şekilde tercih etmek son derece önemli bir ayrıntıdır. Her ikisinin de gerekli ölçülerde vurgulanması mutfağınızda bir ahenk oluşmasına olanak sağlayacaktır. Bu doğrultuda ne beyaz rengi yalnız bırakmalı nede siyah renk tek başına kalmalıdır. Her iki rengi de desteklemek adına mutfak aksesuarlarının renklerini seçmelisiniz. Çok fazla siyah yapılan bir mutfak iç karartacağı için yeteri kadar beyaz detayın mutlak surette olması gerekir. Aksi durumda da fazla beyaz bir mutfak aşırı sade gözükecektir. Biraz olsun asil bir görüntü vermek adına aksesuarların siyah olmasına özen gösterilebilir. Bu sayede siyah beyaz mutfak dekorasyonu tam olarak istediğiniz şekilde gerçekleşecektir.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
su tesisatci