Stüdyo Daire Dekorasyonu

nilufer

Yazarın şu ana kadar yazılmış 30 makalesi bulunuyor.
  • 12 Şubat 2014
  • 1.356 kez görüntülendi.

Stüdyo Daire Dekorasyonu

Stüdyo daireler günümüzde çok fazla kullanılmakta olan bir daire çeşididir. Ebat olarak son derece küçük olan daireler bu özelliği sebebiyle ailelerden ziyade tek başına yaşamakta olan kişiler tarafından tercih edilir. Boyut olarak zaten küçük olan bir daireyi dekorasyon yönünden yanlış uygulamalara tabi tutmak alanları iyiden iyiye daraltmaktadır. Bu yüzden stüdyo daire dekorasyonu bir hayli özen isteyen bir konudur.

Stüdyo dairelerde alanın darlığından ötürü çok fazla sayıda eşya barındırmak imkansızdır. Bu konuda yanlış bir uygulamada bulunmak evin içinde hareket etmeye bile yer kalmaması anlamına gelecektir. Bu yüzden normal evlerdeki gibi eşyalardan ziyade olabilecek en üst düzeyde işleve sahip ürünler tercih edilmelidir. Mutlak surette bir eşyanın birden fazla işlevi olmalı ve kullanılmadığı dönemlerde bir şekilde ortalıkta kalabalık yapmayacak yapıya sahip olması gerekir. Bu amaçla örneğin hem koltuk hem yatak olabilen ürünler yada katlanabilir sandalye, masa tercihinde bulunmak az sayıdaki eşyadan maksimum düzeyde faydalanabilmek anlamına gelir. Stüdyo daire dekorasyonu yakarken renk tercihlerine çok dikkat edilmelidir. Genel itibariyle birbiriyle uyum içerisinde hatta aynı rengi kullanmak faydalı olacaktır. Duvarların rengine göre aynı tonlarda eşya seçimi evin daha ferah görünmesine olanak tanıyan küçük bir ayrıntıdır. Birbiriyle zıt tonları ise kullanırken iyi karar vermek gerekir. Yeterli oranda ve ustaca kullanılmadıkları takdirde evde rahatsız eden bir görüntünün ortaya çıkmasına sebebiyet verebilir.

Stüdyo daire dekorasyonu son derece zorlu bir işlemdir. Küçük bir evden olabildiğince faydalanabilmek adına doğru adımları atmak çok önemlidir. Bu doğrultuda fazlalık olarak sayılabilecek hiç bir eşyanın ev içinde barındırılmaması gerekir. Bir eşya kati surette tek bir amaç için kullanılmamalı mümkün mertebe bir yada daha fazla fonksiyonu olmalıdır.

 

YAZARIN SON YAZILARI
2014 Dekorasyon Fikirleri - 12 Şubat 2014
Ev Fayans Modelleri - 12 Şubat 2014
Avize Modelleri - 12 Şubat 2014
Renkli Salon Dekorasyonu - 12 Şubat 2014
2014 Mobilya Dekorasyonu - 12 Şubat 2014
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
su tesisatci